Oprócz bardzo pięknych interpretacji dzieł Marii Szymanowskiej, publiczność mogła także docenić bogaty repertuar kompozytorów i komopozytorek tego okresu, wzbogacony o komentarze muzyków na temat przeprowadzonych przez nich badań i instrumentów historycznych wykorzystanych tego wieczoru: fortepianów - wiedeńskiego Rosenberga z 1820 i paryskiego Erarda z 1890 roku oraz fletów - Buffet Crampon z lat 1839-1844 i kopii oryginału wiedeńskiego (Stephan Koch) z okresu ok. 1825r.
Zamieszczony poniżej program został wydrukowany w wersji tradycyjnej oraz w języku Braille'a. Muzycy nagrodzeni zostali długimi owacjami, co potwierdza głęboki sens odkrywania niektórych mało znanych bądź zapomnianych utworów, zwłaszcza skomponowanych przez kobiety, których jakość artystyczna i nowoczesność zaskakują!
Koncert został zorganizowany przez Towarzystwo Marii Szymanowskiej i katedrę Fortepiano Uniwersytetu Sorbony przy wspόłudziale Instytutu Badań Muzykologicznych (IREMUS), Państwowego Instytutu dla Młodych Niewidomych (INJA) oraz Stowarzyszenia « Wspólnota Polska », zaś partnerami medialnymi byli Instytut Polski w Paryżu i musicologie.org.
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.